Amennyiben az oldalon tartózkodik és használja annak szolgáltatásait, azzal elfogadja jelen Általános Szerződési Feltételek minden pontját. A továbbiakban az “Én”, “Mi”, “Cég”, “Szolgáltató” kifejezések a www.smartangel.hu oldal tulajdonosait jelölik, Várhegyiné Bakos Orsolya EV.-t és Várhegyi Tamás EV.-t.
A “Felhasználó” kifejezés az oldal szolgáltatásait igénybe vevő természetes személyt jelenti.
A honlap üzemeltetőinek adatai:
EV név: Várhegyiné Bakos Orsolya EV.
Székhely: 1119 Budapest, Andor utca 21. ’C’ épület fsz
Adószám: 68715498-1-43
és
EV név: Várhegyi Tamás EV
Székhely: 2045 Törökbálint, Ady Endre u. 7.
Adószám: 68150686-1-33
Email: info@smartangel.hu
A Szolgáltató semmilyen magatartási kódex rendelkezéseinek nem veti alá magát.
1. Az Általános Szerződési Feltételek hatálya
Jelen “Általános Szerződési Feltételek” (a továbbiakban: ÁSZF) a www.smartangel.hu címen elérhető oldal használatának szabályait, és az ott megrendelhető szolgáltatásra vonatkozó részletszabályokat határozza meg. Jelen ÁSZF nem vonatkozik a Szolgáltató és más vállalkozások között virtuális asszisztensi szolgáltatás igénybevételére irányuló szerződésekre.
Az alábbi szabályok nem vonatkoznak a www.smartangel.hu oldalon keresztül elért más oldalakra, függetlenül azok jellegétől, az általuk nyújtott szolgáltatástól, vagy az üzemeltető személyétől. A regisztrációval igénybe vett szolgáltatás teljesítése során történő adatkezelésre külön Adatkezelési Tájékoztató vonatkozik.
2. A szolgáltatások megrendelése és szerződés
A szerződés a Szolgáltató által ismertetett szerződési feltételekkel, azoknak a Felhasználó által történő elfogadásával (megrendelés) jön létre.
3. A szerződéskötés technikai lépései
Az elektronikus szerződéskötési folyamat a következő lépésekből tevődik össze.
1) Jelentkezés
A szolgáltatások az arra történő jelentkezést (regisztrációt) követően vehetőek igénybe. Ennek során a Felhasználónak ki kell töltenie egy adatlapot, melyen kötelezően meg kell adnia nevét, e-mail címét, telefonszámát és számlázási adatait. A későbbiekben ezek az adatok bármikor módosíthatóak, az adatbeviteli hibák javíthatóak.
2) Fizetés
A jelentkezés véglegesítésével, a „Jelentkezés” gombra kattintással a Felhasználó a szolgáltatást (képzést) a Szolgáltatótól megrendeli. A megrendelést véglegesíteni és leadni csak az Általános Szerződési Feltételek és az Adatkezelési Tájékoztató elfogadásával lehet. A szolgáltatás megrendelése fizetési köztelezettséget keletkeztet.
Amennyiben a Felhasználó az online megrendelési folyamatot az ott kért adatok megadásával véglegesítette és a „Jelentkezés” gombra rákattintott, akkor megrendelést ad le, mely a Felhasználó részéről ajánlatnak minősül. Ezen ajánlat azonban nem jár automatikusan azzal, hogy a Szolgáltató a Felhasználó ajánlatát elfogadta.
Az online bankkártyás fizetések a Barion rendszerén keresztül valósulnak meg. A bankkártya adatok a kereskedőhöz nem jutnak el. A szolgáltatást nyújtó Barion Payment Zrt. a Magyar Nemzeti Bank felügyelete alatt álló intézmény, engedélyének száma: H-EN-I-1064/2013.
3) Megrendelés visszaigazolása
A megrendelés leadását követően a Felhasználó megrendelés részünkre való megérkezéséről egy automatikus visszaigazoló e-mailt kap, amely tartalmazza a megrendelés főbb adatait, amely azonban nem minősül az Ügyfél ajánlatát elfogadó e-mailnek.
4) A Szerződés létrejötte
A szerződés a Felhasználó és a Szolgáltató között az Általános Szerződési Feltételek szerinti tartalommal, a megrendelés kifejezett, elektronikus úton történő visszaigazolásával jön létre (ajánlat elfogadása).
A szerződés létrejöttével a tanfolyamon történő részvételre kizárólag a Felhasználó jogosult, azaz egy Felhasználói jelentkezés egy fő tanfolyamon történő részvételére teremt lehetőséget. Amennyiben a Szolgáltató tudomására jut, hogy adott Felhasználói hozzáféréssel a tanfolyamhoz nem regisztrált érintettek is hozzáfértek, Szolgáltató jogosult a tanfolyam díját kiszámlázni a hozzáférést lehetővé tevő regisztrált Felhasználó felé. A tanfolyami anyag szerzői jogvédelem alatt áll, az harmadik személyek számára át nem adható, ennek megsértése szerzői jogi jogsértésnek minősül.
Ha a Felhasználó eláll a szerződéstől, haladéktalanul, de legkésőbb az elállási nyilatkozat kézhezvételétől számított 14 napon belül visszatérítjük a befizetett díjat.(ld részletesen a 8. pontban.)
A megrendelés elektronikus úton megkötött szerződésnek minősül, amelyre a polgári törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvényben foglaltak irányadóak. A szerződéseket nem iktatjuk. A honlapon kizárólag magyar nyelven lehetséges a szerződéskötés.
5) A regisztráció törlése
A Felhasználó bármikor dönthet regisztrációja törléséről. Nincs lehetőség a törlésre, ha azt jelen Felhasználási feltételek, vagy jogszabály kizárja.
4. A szolgáltatás díja
A szolgáltatás díja kizárólag a képzést foglalja magában, és nem tartalmazza az esetlegesen szükséges ajánlott szakirodalom árát.
5. A szolgáltatás
Szolgáltató felhívja a figyelmet arra, hogy az általa nyújtott szolgáltatás nem a felnőttképzésről szóló 2013. évi LXXVII. törvény hatálya alá tartozó, akkreditált szervezett képzés. A Szolgáltató által felépített előadássorozat gyakorlati tudás, egyfajta know-how átadását biztosítja a résztvevők számára, mely a Szolgáltató évtizedes tapasztalatán alapul, és amely megkönnyítheti virtuális asszisztens vállalkozóként a feladatellátást. Az előadássorozaton történő részvétel végzettséget nem biztosít.
A képzés tudásfelméréssel zárul, melynek elsődleges célja, hogy a résztvevő felmérhesse, mennyire sikerült elsajátítania az előadásokon átadott gyakorlati ismereteket. A tudásfelmérésen történő részvétel önkéntes.
6. A szolgáltatás igénybevétele esetén elérhető előnyök
Szolgáltató minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy azon résztvevők számára, akik a tudásfelmérésen a legjobb eredményt érik el, segítséget nyújtson abban, hogy – a Szolgáltató saját költségén végzett marketing tevékenység nyomán kiépített üzleti kapcsolatokra alapozva – a résztvevő olyan üzleti partnerekkel léphessen kapcsolatba, akik virtuális asszisztens szolgáltatást szeretnének igénybe venni. A képzésen részvétel és a jó vagy hibátlan tudásfelmérési eredmény sem teremt azonban jogot, hogy a résztvevő a fenti üzleti kapcsolatok igénybevételét követelje.
A résztvevő tudomásul veszi, hogy a gazdasági élet hullámzása kiszámíthatatlan, és ez a Szolgáltató lehetőségeire is -akár váratlanul is- hatással lehet.
A Szolgáltató fentiek alapján fenntartja magának a jogot, hogy a mindenkori, fentiek szerint kiválasztott résztvevők számát a reális üzleti lehetőségekhez igazítsa.
7. A Szolgáltatás igénybevételével összefüggő korlátozások, a Felhasználó felelőssége
A Felhasználó az oldalt csak saját felelősségére használhatja. A Felhasználó köteles az oldal használata során tisztességesen, mások jogainak és érdekeinek szem előtt tartásával eljárni (valamennyi megnyilatkozási formájában, például hozzászólás, fénykép, videó, más oldalra hivatkozás). A Felhasználó köteles tiszteletben tartani a hatályos jogszabályokat, és a használat során köteles tartózkodni minden olyan tevékenységtől, amely jogellenes, vagy amely más Felhasználók érdekeit sérti. Amennyiben a Felhasználó jelen dokumentumban részletezett feltételeket nem tartja be, a Szolgáltató jogosult a Felhasználó regisztrációjának felfüggesztésére, vagy törlésére, amely a már kifizetett oktatáshoz történő hozzáférést nem érinti.
8. Tájékoztató a Fogyasztót megillető elállási jogról
Fogyasztónak a Ptk. 8:1. § 1. bekezdés 3. pontja szerint csak a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy minősül, így jogi személyek nem élhetnek az indokolás nélküli elállási joggal!
A Fogyasztót a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 20. § szerint megilleti az indokolás nélküli elállás joga. A Fogyasztó az elállási jogát szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés esetében a szerződés megkötésének napjától számított tizennégy napon belül gyakorolhatja.
Ha a szerződés megkötésére a Fogyasztó tett ajánlatot, a Fogyasztót a szerződés megkötése előtt megilleti az ajánlat visszavonásának joga, ami a szerződés megkötésére kiterjedő ajánlati kötöttséget megszünteti.
A Fogyasztó elállási jogát az erre vonatkozó egyértelmű nyilatkozat útján, vagy a honlapról is letölthető nyilatkozat minta felhasználásával gyakorolhatja.
Ha a Fogyasztó eláll a szerződéstől, az Eladó legkésőbb az elállásról való tudomásszerzésétől számított tizennégy napon belül visszatéríti a Fogyasztó által ellenszolgáltatásként megfizetett teljes összeget, a Fogyasztó által igénybe vett fizetési móddal megegyező módon. Ha a Fogyasztó a teljesítés megkezdését követően felmondja a szerződést, köteles a felmondás vállalkozással való közlése időpontjáig teljesített szolgáltatással arányos díjat a Szolgáltató számára megfizetni. A Fogyasztó által arányosan fizetendő összeget a szerződésben megállapított ellenszolgáltatás adóval növelt teljes összege alapján kell megállapítani.
A 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 29. § (1) bekezdése alapján a Fogyasztó nem gyakorolhatja a 20. § szerinti jogát szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés esetében a szolgáltatás egészének teljesítését követően, ha a vállalkozás a teljesítést a Fogyasztó kifejezett, előzetes beleegyezésével kezdte meg, és a Fogyasztó tudomásul vette, hogy a szolgáltatás egészének teljesítését követően felmondási jogát elveszíti.
9. A Szolgáltató felelőssége, szavatosság kizárása
A Szolgáltató vállalja, hogy minden tőle elvárható intézkedést megtesz a szolgáltatás zavartalansága és folyamatossága érdekében. Az előző pontokban meghatározott jogosítványait (felhasználási feltételek, szolgáltatások megváltoztatása, Felhasználókkal szembeni intézkedések stb.) elsősorban ezen célok érdekében gyakorolja, valamint azért, hogy a szolgáltatást a Felhasználók igényeinek megfelelően alakítsa. A Szolgáltató nem vállal felelősséget a Felhasználót az oldal használata során ért olyan károkért, kellemetlenségekért, amelyek abból adódtak, hogy a Felhasználó az oldal használata során nem a kellő körültekintéssel járt el. Szolgáltató fenntartja a jogot a weboldal tartalmának előzetes bejelentés nélkül történő módosítására.
10. A szolgáltatás összekapcsolása más szolgáltatással
A Szolgáltató fenntartja magának a jogot arra, hogy a www.smartangel.hu honlapot összekapcsolja más, általa fenntartott honlappal. A honlapok összekapcsolása csak technikai művelet, amely nem jelenti az adatállományok bármilyen módon történő összekapcsolását. A Szolgáltató az összekapcsolásról, annak céljáról, a Felhasználó hozzájárulása alapján esetlegesen létrejövő közös adatállományokról a Felhasználókat megfelelően tájékoztatja.
Az összekapcsolás kizárólag abból a célból történhet, hogy a Szolgáltató a több honlapon regisztrált Felhasználók számára többlet-szolgáltatásokat nyújtson. A többletszolgáltatások igénybevétele a Felhasználó kizárólagos döntésétől függ. A Felhasználó egyes regisztrációinak összekapcsolására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a Felhasználó a tájékoztatást követően kinyilvánítja ezen szolgáltatások igénybevételére vonatkozó egyértelmű szándékát, és az adatok összekapcsolására vonatkozó hozzájárulását.
11. Cookie használat
A weboldal cookie-kat használ a Felhasználói élmény javítására. A cookie-kra vonatkozó részletes tájékoztatást az Adatkezelési Tájékoztató tartalmazza.
12. A honlapon található tartalom felhasználása
A szerzői jogvédelem vonatkozik az összes, Szolgáltató által használt vagy előállított grafikára, képre, vagy videóra, tananyagra. Mindennemű sokszorosítás, másolás és fordítás csak egyértelmű, előzetes, írásos hozzájárulás esetén és a forrás megjelölésével engedélyezett. Bármilyen változtatás, illetve kibővítés előzetes, írásos engedély nélkül tilos.
Szerzői jogi jogsértés esetén a Szolgáltató igényét jogi úton érvényesíti a jogsértővel szemben! A szerzői jogi jogsértés megállapítása büntetőjogi és polgári jogi következményekkel jár.
13. Panaszkezelés, vitarendezés
A fogyasztónak minősülő Felhasználó panaszát bármikor a honlapon, illetve jelen ÁSZF-ben található elérhetőségeken bejelentheti. A Felek kötelesek elsődlegesen békés úton rendezni a közöttük esetlegesen felmerülő vitás kérdéseket.
A szóbeli panaszt azonnal meg kell vizsgálni, és szükség szerint orvosolni kell. Ha a Felhasználó a panasz kezelésével nem ért egyet, vagy a panasz azonnali kivizsgálása nem lehetséges, a Szolgáltató a panaszról és az azzal kapcsolatos álláspontjáról haladéktalanul köteles jegyzőkönyvet felvenni, és annak egy másolati példányát a telefonon vagy egyéb elektronikus hírközlési szolgáltatás felhasználásával közölt szóbeli panasz esetén a Felhasználónak legkésőbb az érdemi válasszal egyidejűleg megküldeni.
Az írásbeli panaszt a Szolgáltató a beérkezését követően harminc napon belül írásban érdemben megválaszolja és intézkedik annak közlése iránt. A panaszt elutasító álláspontját indokolni köteles.
Amennyiben a Szolgáltató és a Felhasználó között esetlegesen fennálló jogvita a Szolgáltatóval folytatott tárgyalások során nem rendeződik, a Felhasználó bírósági eljárást kezdeményezhet, továbbá – amennyiben a Felhasználó Fogyasztónak minősül – felhasználói jogvita esetén az alábbi jogérvényesítési lehetőségek közül választhat:
– Panasztétel a Fogyasztóvédelmi hatóságnál,
– Békéltető testület eljárásának kezdeményezése
A Budapesti Békéltető Testület:
1016 Budapest, Krisztina krt. 99. III. em. 310.
Levelezési cím: 1253 Budapest, Pf.: 10.
E-mail cím: bekelteto.testulet@bkik.hu
Telefon: 06 (1) 488 21 31
A leírtakon felül a Szolgáltató tájékoztatja a Felhasználókat, hogy az Európai Parlament és Tanács fogyasztói jogviták online rendezéséről, valamint a 2006/2004/EK rendelet és a 2009/22/EK irányelv módosításáról (Fogyasztói online vitarendezési irányelv) szóló 524/2013/EU rendeletével létrehozta az ún. online vitarendezési platformot. E platform célja, hogy elősegítse a Fogyasztók és kereskedők közötti jogviták független, pártatlan, átlátható, eredményes, gyors és méltányos, bírósági eljáráson kívüli online rendezését.
Az online vitarendezési platform elektronikus elérhetősége (linkje):
https://ec.europa.eu/consumers/odr/main/index.cfm?event=main.home2.show&lng=HU
14. Az Általános Szerződési Feltételek módosítása
A Szolgáltató fenntartja a jogot, hogy az Általános Szerződési Feltételeket egyoldalúan módosítsa.
A jelen ÁSZF-ben nem szabályozott kérdésekben a mindenkor hatályos jogszabályok rendelkezései az irányadóak, különös tekintettel a Ptk. vonatkozó rendelkezéseire.
A jelen ÁSZF rendelkezései 2020.06.27. napján lépnek hatályba.
Kapcsolat:
Várhegyiné Bakos Orsolya – egyéni vállalkozó
Székhely: 1119 Budapest, Andor utca 21. ’C’ épület fsz
Adószám: 68715498-1-43
Email: info@smartangel.hu
Fizetési szolgáltatónk a Barion:
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.